Başaran Paslanmaz

ALTTAN ÇIKIŞLI YEKPARE DRENAJ KANALLARI - PASLANMAZ ÇELİK - MUTFAK TİPİ - HAFİF ENDÜSTRİYEL SERİ

CİHAZ YERLEŞTİRME POLİTİKASINA UYGUN ÖZEL KANAL DÜZENLEMELERİ
Endütriyel mutfaklarda, devirmeli tava, kaynatma tenceresi, devirmeli tencere gibi pişirme cihazlarının bulunduğu bölgelerde, standart bir drenaj kanalının uygulanması yeterli görülmeyebilir. Bu tip pişirme cihazlarının yıkanması veya boşaltılması sırasında, bir anda ve çok miktarda su zemine dökülür. Ayrıca, devirmeli cihazların devrilerek boşaltılması durumunda, cihazın içindeki su, genellikle kanalın dışına akar. Böyle hallerde, suyun her pozisyonda kanala akmasının sağlanması ve sıçrayarak zemine yayılmasının engellenebilmesi için, kullanılan cihazların konumları ve özellikleri dikkate alınarak, özel kanal düzenlemeleri yapılabilir.

Kanalın boyutlarına göre belirlenmek üzere bir veya iki adet çıkış bulunur. Çıkış kovası sifonlu tip olup, alttan tesisat bağlantısına uygundur. Kanal kendi içinde, çıkış yönünde eğimli ve tamamen yekpare olarak imal edilir.
SİPARİŞ İLE İLGİLİ NOTLAR:
1- Standart çıkış yerleri ve ölçüsü yukarıdaki resimlerde gösterilmiştir. Ancak talep halinde, çıkış kesik çizgi ile gösterildiği şekilde aksi yönde veya zorunluluk halinde, farklı bir yerde olabilir.
2- 2505 mm boya kadar olan düzenlemelerde bir adet çıkış, daha uzun düzenlemelerde iki adet çıkış bulunur.
3- Siparişte, drenaj kanalının bağlanacağı tesisat borusunun tipi ve ölçüsü mutlaka belirtilmelidir.